"Dotknijcie się Mnie i przekonajcie" Łk 24,39

05 grudnia 2019
O taaak, ogromnie się cieszymy, że już Adwent nastał! Wytężamy siły na roraty 6:15 w
08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla
05 grudnia 2019
O taaak, ogromnie się cieszymy, że już Adwent nastał! Wytężamy siły na roraty 6:15 w
08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla
15 października 2019
Jak wiecie, nasza Mama jest też naszą mistrzynią duchową. Kiedy mówimy różaniec, uczymy się od
05 grudnia 2019
O taaak, ogromnie się cieszymy, że już Adwent nastał! Wytężamy siły na roraty 6:15 w naszej parafii - na razie
08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla dzieci. Przygotowaliśmy plakat A2, który
15 października 2019
Jak wiecie, nasza Mama jest też naszą mistrzynią duchową. Kiedy mówimy różaniec, uczymy się od Niej jak przeżywać Słowo Boże
05 grudnia 2019
O taaak, ogromnie się cieszymy, że już Adwent nastał! Wytężamy siły na roraty 6:15 w naszej parafii - na razie bezskutecznie. A tymczasem zobaczcie jak u nas było w niedzielę
08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla dzieci. Przygotowaliśmy plakat A2, który pozwala wizualnie odczuć zbliżające się nadejście Pana Jezusa. Na tym
15 października 2019
Jak wiecie, nasza Mama jest też naszą mistrzynią duchową. Kiedy mówimy różaniec, uczymy się od Niej jak przeżywać Słowo Boże w nas.  Ostatnio zachęcamy dzieci do rodzinnego różańca i POMAGAJĄ

Witajcie,

mamy przyjemność zaprezentować Wam nową serię katolickich filmów animowanych dla dzieci 

 

Ostatnio doszła do nas paczka z wydawnictwa Promyczek a w niej piękna kolorowa książeczka z naklejkami i płyta DVD pt. "Łukasz Strażnik Skarbów".

 

Jest to nowa produkcja katolickiego studia CCC of America w polskiej wersji językowej. Nie tylko jednak w polskiej, bo na płycie możliwa jest również zmiana języka na angielski  Jest to dodatkowa zaleta tej płyty, gdyż można ją wykorzystać do przyswajania przez dzieci języka angielskiego!!!

 

Na płycie znajdują się dwie 12min.  historie, których głównym bohaterem jest Łukasz, sympatyczna rybka zamieszkująca wody Morza Galilejskiego. Wraz ze swoim przyjacielem żółwiem Noe zbiera i opowiada przyjaciołom największe historie z czasów Jezusa, jak również historie świętych ludzi, którzy poszli Jego śladem.

 

Epizod 1 RADOŚĆ św. Jan Paweł II

 

Anna, najmłodsza rybka w rafie, jest zmęczona i znudzona grą w piłkę. Łukasz opowiada jej wspaniałą historię papieża, który będąc dzieckiem lubił grać i był bardzo radosnym człowiekiem. Anna jest zaciekawiona, jak kończy się jego historia i co może zrobić, aby podążać za przykładem św. Jana Pawła II.

 

Epizod 2 MIŁOŚĆ św. Matka Teresa z Kalkuty

 

Łukasz zaprasza przyjaciół na wspaniałą przygodę na ciemnej rafie. Zwierzątka boją się pomagać innym i bawić się z dawno zapomnianymi przyjaciółmi, więc Łukasz i Noe dzielą się z nimi historią św. Teresy z Kalkuty. Opowiadają jak prosiła Boga o wielkie serce, aby mogła kochać wszystkich. Historia zmienia ich życie i pomaga im zrozumieć znaczenie miłosierdzia.

 

W przeciwieństwie do wielu katolickich bajek dla dzieci, ta seria wyróżnia się przepiękną animacją, grafiką i kolorystyką. Nasze dzieciaczki są zachwycone. W dniu, w którym otrzymaliśmy płytę chciały oglądać na okrągło te historie i w kolejnych dniach również 

 

Trochę obawialiśmy się połączenia warstwy czysto bajkowej z prawdziwymi historiami świętych, gdyż w prowadzeniu dzieci w wierze bardzo zależy nam, by życie Pana Jezusa i świętych odbierały one jako coś autentycznego i prawdziwego a nie jak kolejną baśniową opowieść.

 

I tutaj "Łukasz Strażnik Skarbów" dobrze sobie z tym poradził. Te dwie warstwy są od siebie wyraźnie oddzielone zarówno pod względem stylu, jak i treści. Dzieci nie mają problemu z odróżnieniem tego co bajkowe, od tego co prawdziwe.

 

W naszym odczuciu na całej płycie jest tylko jeden moment, który może wprowadzić w lekkie zakłopotanie i dziecko i rodzica... Otóż w epizodzie drugim, rybki nagle stają w kręgu, składają "rączki" i zaczynają się modlić...nasza Aurelka od razu to wychwyciła i padło pytanie: " Mamusiu, dlaczego rybki się modlą?" 

 

Całość jednak w piękny, obrazowy sposób przekazuje najmłodszym widzom głębokie wartości tj. pomoc potrzebującym, bezinteresowność oraz wewnętrzną radość płynącą z osobistej relacji z Bogiem.

 

Uważamy, że w dzisiejszych czasach warto inwestować w dobre bajki dla dzieci, których coraz mniej w dzisiejszych mediach.

 

Gorąco polecamy!!!

07 czerwca 2019
Łukasz strażnik skarbów - recenzja