"Dotknijcie się Mnie i przekonajcie" Łk 24,39

08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla
15 października 2019
Jak wiecie, nasza Mama jest też naszą mistrzynią duchową. Kiedy mówimy różaniec, uczymy się od
11 września 2019
Jedna z zabaw, które nasze dzieci najbardziej lubią to budowanie domków, kryjówek i namiotów. A
08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla
15 października 2019
Jak wiecie, nasza Mama jest też naszą mistrzynią duchową. Kiedy mówimy różaniec, uczymy się od
11 września 2019
Jedna z zabaw, które nasze dzieci najbardziej lubią to budowanie domków, kryjówek i namiotów. A
30 sierpnia 2019
Bóg chce, żebyśmy oddali Mu wszystko co mamy w zamian za Królestwo Boże - czy
08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla dzieci. Przygotowaliśmy plakat A2, który
15 października 2019
Jak wiecie, nasza Mama jest też naszą mistrzynią duchową. Kiedy mówimy różaniec, uczymy się od Niej jak przeżywać Słowo Boże
11 września 2019
Jedna z zabaw, które nasze dzieci najbardziej lubią to budowanie domków, kryjówek i namiotów. A tam zwykle jest ciemno i
30 sierpnia 2019
Bóg chce, żebyśmy oddali Mu wszystko co mamy w zamian za Królestwo Boże - czy jesteś na to gotowy? Ta
08 listopada 2019
Kochani sympatycy Dzieciecawiara.pl :) Z przyjemnością prezentujemy Państwu piękny kalendarz adwentowy dla rodzin i dla dzieci. Przygotowaliśmy plakat A2, który pozwala wizualnie odczuć zbliżające się nadejście Pana Jezusa. Na tym
15 października 2019
Jak wiecie, nasza Mama jest też naszą mistrzynią duchową. Kiedy mówimy różaniec, uczymy się od Niej jak przeżywać Słowo Boże w nas.  Ostatnio zachęcamy dzieci do rodzinnego różańca i POMAGAJĄ
11 września 2019
Jedna z zabaw, które nasze dzieci najbardziej lubią to budowanie domków, kryjówek i namiotów. A tam zwykle jest ciemno i potrzeba.... światła == dokładnie tak samo jak my potrzebujemy Słowa
30 sierpnia 2019
Bóg chce, żebyśmy oddali Mu wszystko co mamy w zamian za Królestwo Boże - czy jesteś na to gotowy? Ta przypowieść stawia nas w nieustannej i wymagającej refleksji : na

Kochani, żyjemy w czasach niezwykle trudnych dla nas i dla naszych dzieci...W czasach, w których wartości moralne "rozpływają się między palcami" i z narastającą siłą stają się coraz bardziej i bardziej relatywne. Jednak, cytując abp Fultona J. Sheena "zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą nawet jeśli nikt jej nie uznaje".

Więc jak najlepiej prowadzić dzieci do Boga, gdy ich czystość z różnych stron jest atakowana przez bajki, filmy pełne magii, okultyzmu i coraz częstszych "tęczowych" indoktrynacji? Sami jako rodzice wszystkiego nie udźwigniemy, przed wszystkim nie uchronimy!

My, jak wiecie, postawiliśmy na codzienną rodzinną Eucharystię. Jezus jest lekarstwem na nasze słabości i siłą do walki z grzechem.

Tego samego pragniemy dla naszych dzieci... By tak szybko, jak tylko to możliwe (czyli w praktyce w momencie gdy zaczynają świadomie rozróżniać dobro od zła) zacząć przygotowania do Wczesnej Komunii Św.

Rodzicom zezwala na to dekret papieża Piusa X pt. "Quam Singulari", który bardzo łatwo znaleźć w Internecie.

Wg. tego dekretu w punkcie 1. gdy mały człowiek osiąga wiek rozeznania "zaczyna obowiązywać dziecko przykazanie dotyczące spowiedzi i Komunii Świętej." Dlaczego obowiązywać??

Pięknie to wyjaśnia ks. proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski w swoim opracowaniu pt. "Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii [Pakiet materiałów dla prowadzącego księdza]". Tłumaczy on, że sztuczne odsuwanie spowiedzi i Komunii Św. Na wiek 10 lat jest "zadekretowanym trzymaniem dzieci w grzechach. Może nie ciężkich, ale grzechach".

No właśnie to ten czas, gdy dzieci są jeszcze czyste - bez grzechów ciężkich, jest w naszej opinii, najlepszą chwilą, by dziecko zaczęło swoją drogę intymnej relacji z Jezusem i otworzyło się na łaski płynące z tych dwóch sakramentów.

Wierzcie nam, dociera do nas coraz więcej opowieści, w których rodzice bardzo żałują, że nie posłali dzieci do wcześniejszej Komunii. Dzieci miały ogromny zachwyt wiarą i pragnienie przyjęcia Jezusa, gdy jednak doszły do standardowego wieku komunijnego czyli ok. 10 lat, gdy już bardziej poznały grzech...zapał odszedł, a z nim zainteresowanie sakramentami. Oczywiście nie musi tak być, dużo zależy od rodziców, ale jednak obserwując "szkolne Komunie" ma się nieodparte wrażenie, że nie tędy droga...

Dlatego bardzo gorąco polecamy Wam dziś pakiet "Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii [Pakiet materiałów dla prowadzącego księdza]", autorstwa ks. proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego, dostępny tutaj:

fundacja winnica

Jest to zbiór materiałów, który zainteresuje i zmotywuje nie tylko księży, ale i rodziców, którzy często są pozostawieni sami w tym temacie, albo potrzebują materiałów by przekonać księdza proboszcza do zorganizowania wczesnej Komunii Św. w swojej parafii.

W teczce z gumką, znajdziecie w pełni opracowany program i wszystkie materiały, które przez rok otrzymuje rodzina.

Dodatkowo można skorzystać z wykazu przykładowych kazań kerygmatycznych ze strony funawi.pl z linkami do ich łatwego odnalezienia oraz z dostęp do filmów pokazujących początkową rozmowę duszpasterza z rodziną i rozmowę „dopuszczającą” do Pierwszej Komunii. Dostęp do potrzebnych plików jest z możliwością ich edycji i dostosowania do własnych potrzeb.

Istotne jest, że program kładzie główny nacisk na przygotowanie dzieci przez rodziców a nie przez księdza. To rodzice mają rozmawiać z dziećmi o wierze, bo są dla nich największym autorytetem. Ksiądz dostarcza materiały do pogadanek rodzicom i dzieciom na 22 niedziele w ciągu roku. W międzyczasie program przewiduje również trzy spotkania ogólne wszystkich przygotowujących się rodziców i dzieci, rozmowy indywidualne z każdą rodziną i festyn.

Oboje z mężem jesteśmy pod wrażeniem pomysłu, pracy i zaangażowania ks. proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego z parafii w Winnicy. Zachwycił nas jego entuzjazm i wiara w to, że w dzisiejszych czasach można i trzeba inaczej prowadzić dzieci i młodzież do Boga.

Jeszcze raz gorąco polecamy.

Może wspólnymi siłami uda nam się zmienić myślenie o Pierwszej Komunii.

 

Na koniec chcielibyśmy pokazać Wam w jak piękny sposób, na pierwszej stronie wyżej wspomnianych materiałów, ks. Maciejewski zwraca się do rodziców dzieci komunijnych: 

 

17 czerwca 2019
Super pomysły i Materiały do Wczesnej Pierwszej Komunii