"Dotknijcie się Mnie i przekonajcie" Łk 24,39

24 stycznia 2020
Witajcie! Chcemy dziś Wam zaprezentować i gorąco polecić WITRAŻ MARYJNY Z NAKLEJKAMI – RÓŻNE OBLICZA
19 stycznia 2020
Nasze zjednoczone życie z Jezusem zaczęło się na chrzcie. W jaki sposób przybliżyć dzieciom treści
26 grudnia 2019
Kiedy na początku adwentu moja żona zaproponowała Jasełka, pomyślałem - słaby pomysł: dzieci za małe
24 stycznia 2020
Witajcie! Chcemy dziś Wam zaprezentować i gorąco polecić WITRAŻ MARYJNY Z NAKLEJKAMI – RÓŻNE OBLICZA
19 stycznia 2020
Nasze zjednoczone życie z Jezusem zaczęło się na chrzcie. W jaki sposób przybliżyć dzieciom treści
26 grudnia 2019
Kiedy na początku adwentu moja żona zaproponowała Jasełka, pomyślałem - słaby pomysł: dzieci za małe
25 grudnia 2019
Wszystko się zmienia, gdy Jezusa się rodzi... Zapraszamy na film na o biblijnych imionach narodzonego
24 stycznia 2020
Witajcie! Chcemy dziś Wam zaprezentować i gorąco polecić WITRAŻ MARYJNY Z NAKLEJKAMI – RÓŻNE OBLICZA NASZEJ MAMY! Jest to bardzo
19 stycznia 2020
Nasze zjednoczone życie z Jezusem zaczęło się na chrzcie. W jaki sposób przybliżyć dzieciom treści i rzeczywistość chrztu? Święto Chrztu
26 grudnia 2019
Kiedy na początku adwentu moja żona zaproponowała Jasełka, pomyślałem - słaby pomysł: dzieci za małe itd... Z każdą próbą a
25 grudnia 2019
Wszystko się zmienia, gdy Jezusa się rodzi... Zapraszamy na film na o biblijnych imionach narodzonego Jezusa!
24 stycznia 2020
Witajcie! Chcemy dziś Wam zaprezentować i gorąco polecić WITRAŻ MARYJNY Z NAKLEJKAMI – RÓŻNE OBLICZA NASZEJ MAMY! Jest to bardzo ciekawa propozycja dla dzieci od wydawnictwa Promyczek. Dzięki niej nasze
19 stycznia 2020
Nasze zjednoczone życie z Jezusem zaczęło się na chrzcie. W jaki sposób przybliżyć dzieciom treści i rzeczywistość chrztu? Święto Chrztu Pańskiego stało się okazją by o tym pomówić z naszymi
26 grudnia 2019
Kiedy na początku adwentu moja żona zaproponowała Jasełka, pomyślałem - słaby pomysł: dzieci za małe itd... Z każdą próbą a potem z wystąpieniem, przekonywałem się jak pięknie te boże tajemnice,
25 grudnia 2019
Wszystko się zmienia, gdy Jezusa się rodzi... Zapraszamy na film na o biblijnych imionach narodzonego Jezusa!

Kochani, żyjemy w czasach niezwykle trudnych dla nas i dla naszych dzieci...W czasach, w których wartości moralne "rozpływają się między palcami" i z narastającą siłą stają się coraz bardziej i bardziej relatywne. Jednak, cytując abp Fultona J. Sheena "zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą nawet jeśli nikt jej nie uznaje".

Więc jak najlepiej prowadzić dzieci do Boga, gdy ich czystość z różnych stron jest atakowana przez bajki, filmy pełne magii, okultyzmu i coraz częstszych "tęczowych" indoktrynacji? Sami jako rodzice wszystkiego nie udźwigniemy, przed wszystkim nie uchronimy!

My, jak wiecie, postawiliśmy na codzienną rodzinną Eucharystię. Jezus jest lekarstwem na nasze słabości i siłą do walki z grzechem.

Tego samego pragniemy dla naszych dzieci... By tak szybko, jak tylko to możliwe (czyli w praktyce w momencie gdy zaczynają świadomie rozróżniać dobro od zła) zacząć przygotowania do Wczesnej Komunii Św.

Rodzicom zezwala na to dekret papieża Piusa X pt. "Quam Singulari", który bardzo łatwo znaleźć w Internecie.

Wg. tego dekretu w punkcie 1. gdy mały człowiek osiąga wiek rozeznania "zaczyna obowiązywać dziecko przykazanie dotyczące spowiedzi i Komunii Świętej." Dlaczego obowiązywać??

Pięknie to wyjaśnia ks. proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski w swoim opracowaniu pt. "Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii [Pakiet materiałów dla prowadzącego księdza]". Tłumaczy on, że sztuczne odsuwanie spowiedzi i Komunii Św. Na wiek 10 lat jest "zadekretowanym trzymaniem dzieci w grzechach. Może nie ciężkich, ale grzechach".

No właśnie to ten czas, gdy dzieci są jeszcze czyste - bez grzechów ciężkich, jest w naszej opinii, najlepszą chwilą, by dziecko zaczęło swoją drogę intymnej relacji z Jezusem i otworzyło się na łaski płynące z tych dwóch sakramentów.

Wierzcie nam, dociera do nas coraz więcej opowieści, w których rodzice bardzo żałują, że nie posłali dzieci do wcześniejszej Komunii. Dzieci miały ogromny zachwyt wiarą i pragnienie przyjęcia Jezusa, gdy jednak doszły do standardowego wieku komunijnego czyli ok. 10 lat, gdy już bardziej poznały grzech...zapał odszedł, a z nim zainteresowanie sakramentami. Oczywiście nie musi tak być, dużo zależy od rodziców, ale jednak obserwując "szkolne Komunie" ma się nieodparte wrażenie, że nie tędy droga...

Dlatego bardzo gorąco polecamy Wam dziś pakiet "Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii [Pakiet materiałów dla prowadzącego księdza]", autorstwa ks. proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego, dostępny tutaj:

fundacja winnica

Jest to zbiór materiałów, który zainteresuje i zmotywuje nie tylko księży, ale i rodziców, którzy często są pozostawieni sami w tym temacie, albo potrzebują materiałów by przekonać księdza proboszcza do zorganizowania wczesnej Komunii Św. w swojej parafii.

W teczce z gumką, znajdziecie w pełni opracowany program i wszystkie materiały, które przez rok otrzymuje rodzina.

Dodatkowo można skorzystać z wykazu przykładowych kazań kerygmatycznych ze strony funawi.pl z linkami do ich łatwego odnalezienia oraz z dostęp do filmów pokazujących początkową rozmowę duszpasterza z rodziną i rozmowę „dopuszczającą” do Pierwszej Komunii. Dostęp do potrzebnych plików jest z możliwością ich edycji i dostosowania do własnych potrzeb.

Istotne jest, że program kładzie główny nacisk na przygotowanie dzieci przez rodziców a nie przez księdza. To rodzice mają rozmawiać z dziećmi o wierze, bo są dla nich największym autorytetem. Ksiądz dostarcza materiały do pogadanek rodzicom i dzieciom na 22 niedziele w ciągu roku. W międzyczasie program przewiduje również trzy spotkania ogólne wszystkich przygotowujących się rodziców i dzieci, rozmowy indywidualne z każdą rodziną i festyn.

Oboje z mężem jesteśmy pod wrażeniem pomysłu, pracy i zaangażowania ks. proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego z parafii w Winnicy. Zachwycił nas jego entuzjazm i wiara w to, że w dzisiejszych czasach można i trzeba inaczej prowadzić dzieci i młodzież do Boga.

Jeszcze raz gorąco polecamy.

Może wspólnymi siłami uda nam się zmienić myślenie o Pierwszej Komunii.

 

Na koniec chcielibyśmy pokazać Wam w jak piękny sposób, na pierwszej stronie wyżej wspomnianych materiałów, ks. Maciejewski zwraca się do rodziców dzieci komunijnych: 

 

17 czerwca 2019
Super pomysły i Materiały do Wczesnej Pierwszej Komunii